Týmová a komunitní akademie

8.září 2018

Náš rodinný projekt začal v intentivnější podobě již před třemi roky, když se ohlédneme zpět, je toho opravdu hodně, co jsme se naučili a kam se farma posunula. Podařilo se nám zajistit samofinancovatelnost chodu farmy kombinací dotací na vypásání pastvin a na chov ovcí a skrze prodej jehňat. Překvapio nás, že se na nás začali obracet začínající chovatelé a jezdí se k nám podívat pro inspiraci. Podařilo se nám vytvořit inspirativní přírodní prostředí, které zaujalo již mnoho návštěvníků. Ve školce vznikla divadelní stodola, kde pravidelně s divadelní partou nacvičujeme představení a 2 víkendy za rok pozveme naše kamarády, rodiny a sousedy. Loni jsme hráli Tři sestry a jeden prsten, letos hrajeme Takovou normální rodinku.

 

Rozhodli jsme se, že náš rodinný projekt posuneme dále směrem ke vzdělávání lidí. Na jedné straně v oblasti udržitelnosti, chceme děti i dospělé inspirovat našimi poznatky spojenými s hosporařením v přírodě a z práce s hospodářskými zvířaty a z výcviku koní a psů. Na druhé straně tím, že Jarda je již více než 20 let koučem, trenérem, konzultantem v oblastech komunikace, spolupráce, vedení a řízení lidí a týmů, leadershipu, řízení změn a firemní kultury, jsme se rozhodli zaměřit se na rozvoj týmů a komunit. Projekt jsme nazvali Týmová a komunitní akademie a více se o něm dozvíte na stránkách www.learning4experience.cz, kde si můžete přečíst první blogy na téma vzniku tohoto projektu včetně důvodů proč zaměření právě na týmy a komunity.

 

Týmová a komunitní akademie postupně vznikne na farmě Hůrka, musíme ještě dotvořit zázemí pro celoroční provoz. Zatím máme k dispozici pouze letní variantu, můžeme jí nazvat i jako variantu pro otužilé, objekty, včetně divadelní stodoly, zatím nemáme vytápěné. 

 

V první fázi máme pro celoroční provoz a rozvoj týmů a komunit chalupu na Šumavě, která je vybavená na ubytování a pobyt až 15ti lidí, nově zrekonstruovaná, zachovaný starý styl. Již jsme tam týmové akce pořádali, lidé byli nadšení, tady může Týmová a komunitní akademie začít okamžitě. Bude to naše první připravené zázemí, než vylepšíme podmínky na farmě Hůrka.

 

 

Co je tedy ve stručnosti Týmová a komunitní akademie?

  • Je to propojení inspirativního prostředí farmy Hůrka a chalupy na Šumavě s rozvojem týmů a komunit.
  • Kombinace osobního a týmovýho rozvoje, autentického zážitku, osobního sebepoznání a udržitelnosti.
  • Smyslem je pomoci přes rozvoj týmů, spolupráce, komunikace, leadershipu a hodnot přispět svou měrou ke zlepšení kultury a atmosféry ve společnosti, zvyšovat povědomí lidí, dětí i dospělých, v tématu udržitelnosti a vytvořit podmínky pro plný fokus mě a Alice na rozvoj farmy a možnosti nových investic do rozvoje činnosti

  •  


Adresa

Hůrka 24

397 01, Písek

Telefon: + 420 602 293 221

E-mail: jarda.chronak@gmail.com