Jehňata 2019

6.dubna 2019

První letos narozená jehňata byla od ovcí Kamerunských, 2 krásné jehničky. Tyto společně s podzimním beránkem založili nový chov v Chlumu u Volar. Další jehňátka (beránek a jehnička) a 2 jehničky se narodili o 1 měsíc později. Vrhy kamerunek se nám postupně rozkládají do celého roku.

 

Během března se nám postupně narodilo 6 beránků Zwartbles a 4 ovečky. Na ovečky jsme čekali do poslední chvíle, až na závěr se narodila trojčata a všechno jehničky. Letos poprvé rodila i naše nejmladší ovečka Babeta (letos jsou jí 2 roky). Smutnější událostí bylo opět nepovedený porod ovečky Charlie, všechna trojčátka zahynula. Protože s touto ovcí toto byl pravidelný problém, rozhodli jsme se jí vyřadit z chovu.

 

Na přelomu března a dubna jsme se dočkali jehňátek u ovcí vřesových, poprvé i dvoje dvojčátka, celkem 3 jehničky a 3 beránci. Loňské stádo těchto oveček si konečně našlo nové majitele. Beránek bude ve stádu 15 oveček a naše 3 jehničky se dostaly už s jehňátkami do chovu na Statek Josafat kousek od Tábora.Adresa

Hůrka 24

397 01, Písek

Telefon: + 420 602 293 221

E-mail: jarda.chronak@gmail.com