Divadelní stodola

20.října 2018

Letos jsme započali již druhou sezónu, kdy jsme s divadelním spolkem Šemík obsadili naší divadelní stodolu. Naším společným cílem je scházet se jako komunita přátel a užít si společný čas nacvičováním divadelní hry. V roce 2017 jsme hráli Tři sestry a jeden prsten od Jana Wericha. Představení můžete shlédnout na záznamu zde(https://www.youtube.com/watch?v=0U_ZNCoJlXw&t=71s) Celkem jsme hráli 2 víkendy, jeden v červnu a jeden v září. Na jaře byl divadelní večer zpestřen ještě koncertem mladých nadějí populární hudby a tanečním vystoupením děvčat ze Starosedlského OrKánu (http://www.pisecko.cz/orkan/). Podle reakcí publika se nám představení velmi povedlo, i nás dobrý pocit z odvedeného díla povzbudil do další sezóny a nového kusu.

 

Náš milovaný režisér Vláďa pro nás připravil velkou výzvu, sehrát několik epizod z populárního pamětnického sitkomu Taková normální rodinka od Fan Vavřincové. Upřímně řečeno, nebyla to žádná legrace, ale nakonec jsme se k té legraci prokousali. Jarní představení bylo doplněno koncertem Nikol, Kláry, Jakuba, Martina a Petra. Loňský formát 2 představení v jeden víkend na jaře a jeden víkend na podzim se osvědčil a představení shlédlo 280 diváků. Poslední divadelní kousek se odehrál v sobotu 13. 10. Počasí nám přálo a my jsme si ten divadelní víkend moc užili. Podstatným zadostiučiněním byli opět spokojení diváci.

 

Vstupné je vždy dobrovolné, veškerý výtěžek z představení je určen na dobročinné účely, loni jsme podpořili starší paní se zajištěním topení na zimu, letos jsme dali část příjmu na činnost dobročinné organizace Písecké kočky z. s. (http://piseckekocky.cz/domains/piseckekocky.cz/) a plánujeme další příspěvky, které také zveřejníme. O tom, jakým směrem budeme pokračovat příští rok zatím intenzivně přemýšlíme.Adresa

Hůrka 24

397 01, Písek

Telefon: + 420 602 293 221

E-mail: jarda.chronak@gmail.com