Koně jsou koníček

2.ledna 2018

Co nám rok 2017 přinesl?

- Asi největší novinkou a zážitkem pro nás byly naše dvě kobylky Bába (Zorka) a Viki (Viktória). Převzali jsme je od kamarádky Jitky, která nás zasvětila i do základů péče o koně. Na koních jsme jezdili již dříve, ale vychovávat si vlastního koně, starat se o něho, pečovat, rozumět mu, stát se součastí stáda ... to je úžasný zážitek a další velké obohacení našeho života. Z počátku se v nás mísil strach a radost najednou, přeci jen je to velká zodpovědnost, a však postupem času v nás začala převládat hlavně ta radost a projížďky a vycházky s holkama se staly nejkrásnějšími částmi našich dní. 

- O okrase naší zahrady na statku, Indických běžcích, jsme již psali. Je to pro nás velká radost je pozorovat. Jsou skutečně zábavní a celou atmosféru na naší farmě ještě více oživili.

- Další věcí, kterou jsme se tento rok naučili a kterou jsme si prošli je převzetí zodpovědnosti za životy našich beránků, kteří neměli to štěstí a nedostali se do chovů. Letos nám mezi narozenými jehňátky převládali hlavně beránci a měli jsme pouze 4 ovečky. Někteří z našich chlapců měli větší štěstí než jiní, jednoho beránka ovce vřesové si vzala dokonce Plzeňská ZOO a další dva jsou spokojeni v chovech nových. A další se stali součastí nové zkušenosti, kterou by si měl projít každý, kdo jí maso a i to je součástí našich nových chovatelských zkušeností

- V září jsme si přivezli novou ovečku Zwartbless, holky jí dali jméno Babeta a je to neskutečný mazel a drzounek. Při opravě ohradníků mi dokonale prošacovala kapsy a ještě mě drbala kopýtkem po zádech. Během letošního roku se připojí k našemu stádečku oveček a k beránkovi. 

- Naše Carry je opět ve skvělé kondici. Během roku se nám dala do pořádku po následcích mateřství a nyní je zase plná síly, má opět lesklou a krásnou srst a neustále šíří radost a veselí ve svém okolí.

- Letos naše farma zažila i jednu velkou událost, která tak úplně nesouvisí se zvířátky, ale přeci jen je naše stodola (nyní již divadelní) její součástí. Letos jsme s našimi kamarády založili divadelní soubor Šemík a nazkoušeli hru od Jana Wericha Tři sestry a jeden prsten https://www.youtube.com/watch?v=0U_ZNCoJlXw. Pozvali jsme na jarní a podzimní představení naše kamarády a známé a oživili tak podkroví naší stodoly, která jinak slouží jako sklad sena, slámy a naší techniky. Moc se nám to celé vydařilo a stalo se to další radostí uplynulého roku. V novém roce plánujeme s touto novou tradicí pokračovat a nazkoušet hru novou a už teď se moc těšíme. 

- A ještě poslední šťastná zpráva nakonec. Na poslední chvíli před koncem minulého roku se nám narodila krásná kamerunská ovečka.

Přejeme Vám všem za celou naší farmu spoustu zdraví, lásky a chovatelských úspěchů a radostí v Novém roce. Snad bude ten nový rok alespoň tak úspěšný a krásný jako rok minulý.Adresa

Hůrka 24

397 01, Písek

Telefon: + 420 602 293 221

E-mail: jarda.chronak@gmail.com