První jarní den na farmě

20.března 2018

Jestli jste rezignovali na jaro, tak jste na omylu! Dnes byl 1. jarní den, den jarní rovnodennosti, i když si mnoho z nás představovalo mnohem teplejší příchod jara. V podrostu staré vegetace se již objevuje mladá tráva a všechny zvířata se už na novou pastvu těší. Jehňátka Zwartbles se mají k světu a už všechny ochutnaly pobyt venku na sluníčku a radostně skotačily. Prohlídněte si fotky ve fotogalerii a uvidíte, že v teple u svého počítače Vám fotky přinesou jarní náladu. Vždyť se blíží Velikonoce a k těm patří mláďátka všech zvířat.

Velkým překvapením je pro nás narození poslední kamerunské ovečky, která se narodila 2 měsíce po předchozích jehňátkách, narozené začátkem letošního roku. Nejstarší trojice jehňat Kamerunek (všechny bahničky) budou již brzy k odběru. Letošní rok je prostě ve znamení jehněčích holčiček, co nás moc těší (vloni to bylo přesně naopak).

Letos se rození většiny jehňátek koncentrovalo do těchto tří týdnů, co nás docela překvapilo. Přispělo k tomu hlavně brzké narození prvních dvou jehňátek ovcí vřesových, které jsme podle loňských zkušeností čekali až v dubnu. Jsou už na světě 2 jehňátka a čekáme na další. Jsme ale ovečkám vděční, že vyslyšeli naše prosby a počkali s bahněním po těch krutých mrazech co vládli koncem února. Jsou to holky šikovný J.Adresa

Hůrka 24

397 01, Písek

Telefon: + 420 602 293 221

E-mail: jarda.chronak@gmail.com