Artuš z Ouvarských luk

2. ledna 2017

Máme Artuše a hledáme pro něho páníčky, to už je v inzerátu. Narodil se 31.10.2016 jako všechna štěňátka. A co ostatní štěňátka? Byl o ně velký zájem a i Artuš již byl zamluvený jako Vánoční dárek. Všechna ostatní štěňátka jsou již u skvělých lidí, máme z toho velkou radost. Na jedné straně loučení provázel smutek, za 2 měsíce jsme si na štěňátka zvykli, na druhou stranu zhruba od 5tého týdne se z nich stali pěkní raubíři. Když v noci 8 chtělo spát, našla se minimálně 2 štěňata, která nechtěla a svými útoky systematicky budila ostatní. No už jsme byli dost unavení. Poslední 4 štěňátka jsme vydávali na Štědrý den, opravdoví Vánoční dárečkové, dokonce si pro první už v 8 hodin ráno přijela celá rodina i s překvapenými malými kluky. Moc nás těší telefonáty nových páníčků a informace jak se malým fletíkům v nových rodinách daří a i chvála na to jak jsou štěňátka úžasně "socializovaná". Bylo to náročné a máme z toho radost.

Maminka Carry již přepla do svého normálního režimu, s odchodem štěňátek i přestala kojit a je zpět v režimu běhání, aportování, procházek, plná energie jako dřív. Artuše teď bere spíše jako parťáka na hraní a přetahování, i když někdy máme o Artuše skoro strach, přestože má Artuš 8 kg, Na velikost tlamy a těla maminky to zdaleka nemá.

Artík teď s námi chodí na procházky, krmit ovce, kontrolovat sady, věrně se nás drží a chodí s námi. Učíme ho na jméno, přivolání, snaží se o první aportování po vzoru mámy. Na nové páníčky sice čeká a zároveň nezahálí. Je to mazel, projevuje se velkou škálou zvuků, spokojené pomrukování, jako by předl, kníkání, když se mu chce na záchod, kňučení, když chce s něčím pomoci, například ze schodů, je moc bystrý a učenlivý.Adresa

Hůrka 24

397 01, Písek

Telefon: + 420 602 293 221

E-mail: jarda.chronak@gmail.com